Ben Kimim

Bilen, bilmeyen konuşuyor kardeşim, bu Murat ta kim oluyor da bize bu masalları anlatıyor diyenler için biraz kendimden bahsetmek istedim 🙂

2000 yılı DPU Tavşanlı MYO bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum. Okul yıllarımda dahi web tasarımına merakım vardı. Mezun olduktan sonra Bilgisayar teknikerliğinden yavaş yavaş evrimleşerek önce webmastara, sonra da web uygulamaları geliştiricisine dönüştüm. Mezun olduğumdan beri bu sektörde çalışıyorum. Çalıştığım firmaların haricinde kendi web sitesi projelerimle de uğraştım. Kendi projelerim sayesinde de kendimi SEO konusunda geliştirme imkânı buldum.

Birçok projemi Google’da üst sıralara taşıdım. Hatta bir keresinde windows7.cc diye bir websitem oldu. Uzun bir süre, Google.com da bitişik olarak “windows7” yazarak arandığında ilk sırada benim sitem, ikinci sırada Microsoft’un sitesi çıktı 🙂 Tabi bunda benim tecrübemin yanında Microsoft’un da beceriksizliği vardı diyelim. Bu site sayesinde yüzlerce Windows 7 satışı yaptım ve komisyon kazandım. Bir keresinde de, şimdiki Google Play Store’un Android Market olduğu zamanlarda Google’ın sitesini birincilikte zorladığım için olsa gerek Google benim alan adıma marka tescil nedeniyle kapatma kararı çıkarttı 🙂 Bunlar SEO alanındaki en büyük başarılarım diyelim.

Hayat felsefem, rüzgarın götürdüğü yere değil, fırsatların götürdüğü yere doğru ilerlemek oldu hep. Bu konuda profesyonel bir yaklaşım içinde olsam da duygusal davrandığım da çok oldu. Hiçbirinden pişman değilim.

Şu an Avusturya’daki bir firmayla web ve mobil uygulama geliştiricisi olarak çalışıyorum. Burada anlatmak istemediğim birçok nedenden ötürü istifa ettim ve işten ayrılma sürecim devam ediyor. Şubat ayı sonunda ayrılacağıma anlaştık. Bundan sonra da bu zamana kadar yaptığım gibi önümdeki fırsatları kollayacağım. Bakalım hayat bana neler gösterecek, ne dersler verecek.